Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

17.10.2020 | 17.57 > 18:08

Tri penala i slavlje Metalca u Ivanjici

Fudbaleri Metalca jedini su slavili pobedu u gostima, u subotnjem programu 11. kola Superlige Srbije. Ekipa iz Gornjeg Milanovca, u derbiju zapadne Srbije, bila je uspešnija od Javora (3:1).

Metalac je poveo golovima Igora Maksimovića u 22. i Milana Jokića u 27. minutu, oba puta iz jedanaesteraca. Ivanjičanima nije pomogao ni gol Luke Lukovića, takođe, sa bele tačke u 40. minutu, jer je Igor Maksimović, drugim pogotkom na meču, doneo pobedu gostima u 70. minutu.

BIG Voždovac

FK Voždovac

Veliku pobedu upisao je Voždovac u duelu sa Spartak Ždrepčevom krvi (2:1). Zmajevi su poveli golom 19-godišnjeg Edina Ajdinovića, posle 5. minuta. Subotičanima nije vredeo ni furiozan nastavak i izjednačenje preko Japanca Šimure u 14. minutu. Neiskorišćen jedanaesterac gostiju, osam minuta kasnije, najavio je ofanzivu i novi gol Voždovčana. Pobednički pogodak postigao je Crnogorac Nikola Vujnović u 32. minutu, za veliko slavlje izabranika Jovana Damjanovića.

Lučanska Mladost, posle preokreta, savladala je Mačvu (2:1). Šapčani su do prednosti došli golom 18-godišnjeg Branislava Kneževića, da bi njegov vršnjak Nemanja Kos i kapiten Ivan Milošević, u 77. i 88. minutu, rešili dileme i pobedom overili zvaničan povratak na klupu Nenada Milovanovića.

Jedino u derbiju istočne Srbije, između Napretka i niškog Radničkog, nije bilo pobednika, ni golova. Sudija Lazar Lukić pokazao je čak sedam žutih kartona.