Derbi bez pobednika

FK Partizan/Sandić Foto

Večiti derbi, 163. po redu, odigran u okviru 11. kola Superlige na stadionu Partizana završen je bez pobednika rezultatom 1:1.

Partizan i Crvena zvezda odigrali su nerešeno, 1:1 u duelu 11. kola fudbalskog šampionata Srbije.

Gol za Partizan postigao je Filip Stevanović, bod Zvezdi doneo je Aleksandar Katai sa bele tačke.

Prvo poluvreme obeležio je gol najmlađeg igrača Partizana Filipa Stevanovića. Pogrešio je u kaznenom prostoru dva puta Eraković koji je praktično dodao loptu Stevanoviću, a ovaj koristi priliku i pogađa za 1:0 praktično na prazan gol jer je i Borjan prerano izašao sa svog gola.

Od 16. minuta na terenu je bio Lazar Marković umesto Sejdube Sume koji je u jednom kontaktu sa Sanogom zadobio povredu oka zbog čega je odmah prebačen na Vojno-medicinksu akademiju.

Crveno-beli su praktično jedinu priliku imali nakon slobodnog udarca u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu. Slobodan udarac je izveo Katai, ali Falćineli je bio neprecizan.

U drugom poluvremenu je Crvena zvezda vršila pritisak, držala loptu, a Partizan je čekao kontre.

Imali su gosti priliku preko Gobeljića, ali je on iz blizine pogodio stativu.

Crvena zvezda došla je do izjednačenja u 75. minutu sa bele tačke. Miloš Jojić je skrivio penal nakon što je za dres povukao Sanoga, što je gestikulacijom i sam priznao kada mu je sudija pokazao žuti karton. Sa bele tačke siguran je bio Aleksandar Katai.

Imao je dobru priliku u samom finišu Asano, ali je bio neprecizan, a pitanje je da li je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Dosta nervoze sa obe strane videli smo u poslednjih 15 minuta meča, pa je sudija Novak Simović od 75. minuta pokazao pet žutih kartona – jedan domaćima i četiri gostima. Kuliminiralo je drugi žutim kartonom za Sanoga u trećem minutu nadoknade vremena.

Tok meča:

90+3′ – Crveni za Sanoga. Ceo meč je Sanogo igrao prilično grubo, napravio je veći broj manjih faulova, na kraju je Simović izgubio strpljenje i pokazao mu i drugi žuti karton.

89′ – Dobra akcija Partizana, mogao je Asano da postigne gol, ali bi verovatno bio dosuđen ofsajd.

80′ – Dosta je nervoze sa obe strane od izjednačujućeg gola Kataija. Sudija Simović kontrolu vraća žutim kartonima.

75′- Dok se Stojković spremao za duel sa Kataijem, Milan Borjan je sa druge strane terena dobio loptu u leđa. Lopta je doletela iz prostora iza gola. To je, očekivano, dovelo i do svađe i „razmene“ uvreda. Pitanje je ko su ljudi na terenu u vreme kada je na stadion dozvoljen ulazak isključivo akreditovanim predstavnicima medija i klubova.

75′ – GOOOL! Katai je matirao Stojkovića za izjednačenje. Crvena zvezda daje gol Partizanu posle 435 minuta.

74′- Jojić je povukao Sanoga za dres sa leđa i sudija Simović je odmah pokazao na belu tačku.

69′ – Dvostruku izmenu pravi i Crvena zvezda. Na teren će Pavkov umesto Bena i Gajić umesto Gobeljića.

62′ – Dvostruka izmena u Partizanu. Ulaze Lutovac umesto Stevanovića i Smiljanić umesto Natha.

61′ – Novi slobodan udarac za Partizan. Rodić je napravio faul, Natho centrira, a Banjak odlično pokušava glavom, ali pored stative.

58′ – Od početka drugog poluvremena praktično su svi igrači sem Borjana konstantno na polovini Partizana koji kao da se povukao i čeka svoju šansu iz kontranapada. Pomaže domaćima činjenica da crveno-beli ne uspevaju da iskoriste to što imaju loptu više u nogama i što su bliže golu.

56′ – Pogrešio je Stojković i dodao loptu pravo na nogu Kataiju, ali je uspeo da zaustavi njegov šut i ispravi grešku.

54′ – Slobodan udarac za Partizan sa same ivice kaznenog prostora sa leve strane. Šutirao je Jojić, ali nikoga nije bilo na centru kaznenog prostora. Krenula je Crvena zvezda u kontranapad koji je presečen već na centru terena.

52′ – Odlična prilika za Crvenu zvezdu. Već je bio Stojković na zemlji, pokušao je Gobeljić, ali je pogodio stativu. Najbolja šansa za crveno-bele da dođu do izjednačenja.

46′ – Nastavlja se meč na stadionu Partizana. Dejan Stanković je izvršio prvu izmenu. Izašao je Gavrić, na terenu je Spiridonović. U Partizanu na pauzi nije bilo izmena.

Poluvreme: Partizan od petog minuta vodi golom Filipa Stevanovića. Vredna pomena iz prvog dela meča je rana (16. minut) izmena u ekipi Partizana jer je Sejduba Suma zadobio povredu oka zbog koje nije mogao da nastavi meč. Bolji je u prvih 45 minuta bio Partizan koji je imao i nekoliko prilika. Crveno-beli su imali samo jedan šut ka golu, najbolju priliku imali su u nadoknadi vremena nakon slobodnog udarca koji je izveo Aleksandar Katai, ali je Falćineli bio neprecizan.

45+2′ – Slobodan udarac izveo je Katai, Falćineli je bio na toj lopti, ali je bio neprecizan iz blizine. Bio je ovo najbolji pokušaj crveno-belih u prvom poluvremnu.

44′ – Dobar pokušaj Asana iz daljine, ali za malo je njegov šut bio neprecizan.

42′ – Našao se Lazar Marković u sjajnoj prilici. Bio je gotovo dva koraka ispred Erakovića, ali je usporio, sustigao ga je Eraković i Marković gubi korak i loptu koja mu je otišla preko noge. Ostaje 1:0.

39′ – Dobra prilika za Partizan, ali Jojić nije iskoristio priliku da možda proigra nekoga od saigrača i loše je šutirao.

35′ – Suma je odmah prebačen na Vojno-medicinsku akademiju na preglede jer slabije vidi nakon udarca koji je zadobio, javljaju iz Partizana.

29′ – Slobodan udarac za Partizan sa oko 25 metara. Natho je pokušao, ali pogodio je živi zid.

26′ – Katai je proigrao Falćinelija, ali Stojković je na vreme izašao na ivicu kaznenog prostora i zasutavio pokušaj napadača gostiju.

19′ – Nastavlja se pritisak Crvene zvede koja je došla do novog kornera. Ali, samo kontranapad Partizana koji je presečen pre ulaska u kazneni prostor.

17′ – Nova gužva u kaznenom prostoru Partizana, ali nema konkretnog pokušaja crveno-belih. Katai se prošetao kroz odbranu domaćih, ali nije uspeo da uposli nekog od svojih saigrača. Intervenisao je Marković.

16′ – Izvela je Zvezda korner, bila je to uigrana kombinacija, ali iz tri pokušaja gosti nisu precizni. Nema promene rezultata.

16′ – Sejduba Suma ipak ne može da nastavi meč. Umesto njega na terenu je Lazar Marković.

15′ – Dobar prodor Crvene zvezde po levoj strani, ali Banjak šalje loptu u korner.

11′ – U jednom od duela Sanogo je zakačio rukom Sumu po oku. Suma je zbog neprijatnosti van terena, ali se očekuje njegov povratak.

5′ – GOOOOL! Filip Stevanović pogađa mrežu i vodi Partizan 1:0.

Pogrešio je mladi Eraković, i Borjan je bio dosta napred i čini se da je upravo Eraković dodao loptu u noge Stevanoviću koji koristi priliku i pogađa na isteku petog minuta meča.

4′ – Oba tima krenula su raspoloženo u meč, ali nema konkretnih prilika.

Sastavi:

Aleksandar Stanojević na teren će poslati sledećih 11 igrača:

Vladimir Stojković, Maki Banjak, Svetozar Marković. Bibras Natho, Takuma Asano, Saša Zdjelar, Sejduba Suma, Aleksandar Miljković, Miloš Jojić, Slobodan Urošević, Filip Stevanović.

Na klupi su:

Nemanja Stevanović, Igor Vujačić, Denis Stojković, Lazar Pavlović, Uroš Vitas, Nikola Štulić, Ivan Obradović, Lazar Marković, Aleksandar Lutovac, Milan Smiljanić.

Dejan Stanković odlučio se za sledećih startnih 11:

Milan Borjan, Miloš Degenek, Aleksandar Katai, Dijego Falćineli, Veljko Nikolić, Nilan Rodić, Željko Gavrić, Strahinja Eraković, El Fardu Ben, Seku Sanogo, Marko Gobeljić.

Na klupi za rezerve su:

Zoran Popović, Milan Gajić, Radovan Pankov, Milan Pavkov, Nemanja Milunović, Njegoš Petrović, Veljko Simić, Stefan Hajdin, Srđan Spiridonović, Aleksa Vukanović, Nilola Krstović.

Sudija 163. večitog derbija je Novak Simović. Pomoćnici su Milovan Ristić i Dalibor Đurđević. Četvrti sudija je Miloš Milanović.