Derbi bez pobednika: Andrija i Lazar podelili bodove

Fudbal 13. jan 202121:10 0 komentara
PAOK Olimpijakos
PAOK Olimpijakos print screen SK

U derbi utakmici šampionata Grčke ekipe PAOK-a i Olimpijakosa podele su bodove u Solunu 1:1.

Bio je to zaostali meč šestog gola u kome je domaći tim pokušao da nanese prvi poraz šampionu i vodećem timu Grčke, Olimpijakosu.

PAOK, za koji je ceo meč odigrao Andrija Živković, poveo je u 51. minutu preko Islanđanina Ingasona. Upravo je Živković centrirao, golman Žoze Sa odbranio udarac koji je glavom uputio Varda, ali je na odbijenu loptu natrčao Ingason i smestio je u mrežu.

Gosti su izjednačili u 77. minutu. Strelac je posle kornera i greške domaćeg golmana bio Senegalac Ousejn Ba, kome je to prvi pogodak u sezoni.

Za Olimpijakos je od 62. minuta zaigrao bivši fudbaler niškog Radničkog Lazar Ranđelović.

U domaćem timu pored Andrije Živkovića u protokulu je bio i njegov prezimenjak Živko, ali je ostao na klupi za rezerve, pošto je na golu stajao Pašalakis.

Olimpijakos ubedljivo drži prvo mesto sa 42 boda iz 16 utakmica, slede Aris 33 (utakmica manje), PAOK 32,  AEK 30 (utakmica manje), Paiantiaikos 25, itd.