Vojvodina iznad Zlatibora

FK Partizan

Vojvodina je sa lakoćom upisala pobedu (2:0) na gostovanju Zlatiboru u 12. kolu Superlige.

Trijumf novosadskom timu, na stadionu kraj Đetinje, doneli su imenjaci – Nikola Drinčić golom u 58. i Andrić u 78. minutu. Prethodno je Zlatibor ostao sa desetoricom na terenu, posle isključenja Glišovića, tri minuta uoči vodećeg pogotka Vojvodine.

Zlata vrednu pobedu, u Bačkoj Palanci, slavili su i fudbaleri Inđije (2:1).

Mrežu domaće OFK Bačke pogađali su Mihajlo Nešković (33. minut) i Nemanja Obradović (67), dok je na suprotnoj strani precizan bio Miloš Zličić (42).

Facebook

Novi Pazar je bio uspešniji od Rada, na svom terenu (2:1). Crnogorac Bojica Nikčević doneo je prednost domaćem timu u 28. minutu, da bi Abdulaj Sise, sa dva pogotka, zatvorio gol seriju. Najpre je pogodio svoju mrežu za izjednačenje u 40, a potom u 43. minutu postavio konačnih 2:1.

Vojvodina se sa tri boda vinula na drugo mesto, na pet koraka od lidera Crvene zvezde. Mačva je poslednja, ispred su Zlatibor, OFK Bačka i Rad.