SK

26.10.2020 | 18.55

Slavlje Subotičana, bez pobednika u Senti i Milanovcu

U poslednjim utakmicama 12. kola Superlige pobedu je zabeležio subotički Spartak u duelu sa ekipom Mladosti iz Lučana 1:0, dok su nerešeno završene utakmice između TSC i Čukaričkog 0:0, odnosno Metalca i Radnika 1:1.

Janko Tumbasević (TSC) i Srđan Mijailović (Čukarički)

Foto TSC Bačka Topola

U Senti je igran mali derbi između prošle sezone četvrtoplasiranog TSC-a iz Bačke Topole i šestoplasiranog Čukaričkog, međutim nije bilo ni golova, niti previše uzbuđenja.

Za goste sa Banovog brda debitovao je bivši mladi reprezentativac Srbije Srđan Mijailović.

Pobednika nije bilo ni u Gornjem Milanovcu gde su domaći Metalac i Radnik igrali nerešeno 1:1. Gosti iz Surdulice poveli su u 19. minutu iz jedanesterca, koji je sigurno izveo Milan Makarić. Bio je to njegov deveti gol ove sezone čime se izjednačio na vrhu liste strelaca sa Nenadom Lukićem iz TSC.

Metalac je izjednačio u 76. minutu preko Save Arambašića.

U Subotici u duelu između Spartaka i Mladosti iz Lučana presudio je gol Milana Marčića u 52. minutu.

Ovom pobedom Spartak se izjednačio na četvrtom mestu sa novosadskim Proleterom sa po 22 boda, jedan manje od Partizana na trećem mestu.