Bazel bez greške protiv Grashopera

Getty Images/Simon Hofmann

Fudbaleri Bazela pobedili su Grashoper u Cirihu sa 2:0 u okviru 13. kola prvenstva Švajcarske i zadržali ubedljivu prednost na čelu tabele. Aktuelni šampion je utakmicu pred 7.000 gledalaca praktično rešio u prvih 25 minuta, kada je Matijas Delgado bio dvostruki strelac.

Delgado je doveo Bazel u vođstvo u 17. minutu, a samo pet minuta kasnije je postavio konačan rezultat iz penala.

Srpski golman Vaso Vasić bio je svih 90 minuta na golu Grashopera, dok je Nemanja Antonov ostao na klupi. Hrvat Marko Bašić odigrao celu utakmicu celu utakmicu za poraženi tim.

U drugoj utakmici dana, Sion je bio ubedljiv protiv Lugana sa 5:1 i tako je ostao prvi pratilac Bazela na tabeli.

Teofanis Gekas je bio dvostruki strelac u tom trijumfu, dok su preostale golove za Sion postigli Čadrak Akolo, Gregori Karlen i Veroljub Salatić. Na drugoj strani, jedini pogodak bio je delo Lorenca Rosetija.

Bazel na čelu tabele sada ima 35 bodova, 12 više od Siona, dok je Jang Bojs treći sa 19 i utakmicom manje. Lugano je na šestoj poziciji sa 16 bodova, jednim više od Grashopera.