Švajcarska: Dve pobede gostiju, Aleksić asistent

Giuseppe Bellini, Getty Images

Na utakmicama 11. kola švajcarskog šampionata odigranim u nedelju mogli smo da vidimo dve pobede gostiju, Sent Galena i Ciriha, a rezultatom 1:1 remizirali su Grashopers i Lucern.

Lucern je na gostovanju protiv Grashopera u Cirihu poveo već u sedmom minutu preko Škelćima Demasaja. U 66. minutu domaćin je izjednačio na 1:1 preko Austrijanca Marka Đuričina.

U timu Grashopersa čitav meč na terenu proveo je i kapiten i sprski internacionalac Milan Vilotić.

Sent Galen je pobedio Sion u gostima sa 2:1, a u 57. minutu vodili su sa 2:0 golovima Aratorea u 33. minutu i Aratorea, kojem je asistirao upravo Marko Aratore. Asistent kod prvog gola bio je srpski internacionalac Danijel Aleksić.

Sent Galen je nakon pobede u gostima treći na tabeli sa 18 bodova iz 11 susreta.

Cirih je u gostima slavio protiv Tuna sa 3:1. Na poluvremenu su vodili sa 2:0 – strelci su bili Frej u 26. i Dvamena u 41. minutu. Rap je u 54. dao gol za Tun i smanjio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Mihael Frej svojim drugim golom na meču.