Nigel Roddis/Getty Images

28.07.2018 | 21.02 > 21:09

Cirih bolji u gradskom derbiju, Bazel opet kiksnuo

Cirih je savladao ekipu Grashopera 2:0, dok je Bazel igrao 1:1 sa Ksamaksom u drugom kolu švajcarskog fudbalskog prvenstva.

Fc Zurich

Valeriano Di Domenico/Getty Images

Posle prvog poluvremena u kom su mreže mirovale Cirih je gol postigao preko Adrijana Vintera u 47. minutu. Pobedu nominalno gostiju u ovom meču overio je Stefen Odej u 62. minutu.

Bazel je posle poraza u prvom kolu još uvek bez pobede. Taj tim je poveo golom Noe Okafora u 64. minutu, ali je Ksamaks izjednačio pred kraj meča preko Rafaela Nuzola. Do kraja meča je Bazel ostao bez Samuelea Kampa koji je pred kraj dobio crveni karton.

Pogledajte sve rezultate drugog kola švajcarske Superlige i tabelu.