Sulejmani asistent u Luganu, Sion pregazio Sent Galen

Pier Marco Tacca/Getty Images

U nedelju su na programu švajcarske Superlige bile tri utakmice drugog kola, a pobede su ostvarile ekipe Jang Bojsa, Siona i Tuna.

Šampion Švajcarske, ekipa Jang Bojsa, pobedila je na gostovanju Lugano sa 2:0 te je na startu prvenstva ostvarila maksimalan učinak u prva dva kola.

Strelci za Jang Bojs su bili Kristijan Fasnaht u 27. minutu posle centaršuta iz slobodnog udarca srpskog veziste Miralema Sulejmanija, kao i Gijom Oaro u 76. minutu posle slabe intervencije odbrane Lugana.

Fudbaleri Tuna su na svom terenu nadigrali Lucern sa 2:1, koji je upisao i drugi poraz u novoj sezoni. Gosti su poveli preko Franciska Rodrigeza u 31. minutu, dok je u drugom poluvremenu viđen preokret. Fakineti je izjednačio u 49. minutu, dok je pobedu Tunu doneo Hediger sjajnim golom iz voleja četiri minuta kasnije.

Srpski napadač Dejan Sorgić je za Tun igrao do 85. minuta, dok je na klupi ostao golman Đorđe Nikolić.

Najviše golova je viđeno u Sent Galenu, gde je Sion slavio sa 4:2. Gosti su u prvom delu igre stekli prednost od 2:0, pošto su pogađali Rafael Branko u 18. i Musa Kaliju Đite u 37. minutu. U 72. minutu je Sent Galen smanjio preko Silvana Heftija, dok su pitanje pobednika rešili Anto Grgić u  75. i Filipe u 83. minutu golovima za Sion. Do kraja je još jedan pogodak za Sent Galen postigao Sedrik Iten u 90+4. minutu.

Za Sent Galen je ceo meč odigrao srpski defanzivac Milan Vilotić.