Švajcarska: Opet kiks Bazela, tri boda za Lucern

Giuseppe Bellini, Getty Images

Kompletirano je i peto kolo šjvacarskog šampionata - Lucern je došao do tri boda na gostovanju protiv Sent Galena, Tun i Lugano su remizirali 1:1, baš kao i Cirih i Bazel.

Bazel nastavlja sa bledim partijama na početku sezone, remizirali su 1:1 na gostovanju protiv Ciriha, pa je prednost Jang Bojsa na čelu tabele sedam bodova posle samo pet utakmica na startu prvenstva.

Bazel je poveo golom Samuelea Kampa u 39. minutu, ali je domaćin do gola i, ispostaviće se, remija stigao u 76. minutu golom defanzivca iz Gambije Modua.

Srpski vezista Zdravko Kuzmanović presedeo je na klupi čitav meč u ekipi Bazela.

Tun je na domaćem terenu remizirao 1:1 protiv Lugana – gosti su poveli u 51. minutu golom Fabija Daprele na asistenciju Marića.

Do 87. minuta u ekipi Tuna igrao je i srpski napadač Dejan Sorgić.

Lucern je u gostima slavio protiv Sent Galena 1:0, a jedini pogodak na meču postigao je Voća u 55. minutu. Srpski defanzivac Marko Vilotić igrao je za Sent Galen do 60. minuta i dobio je žuti karton.

U subotu su u švajcarskom prvenstvu na programu bila dva duela – Jang Bojsi su dali čak pet godolva Ksamaksu, dok je Grashopsers uspeo da savlada Sion.

Pogledajte REZULTATE i TABELU švajcarskog prvenstva.