Oleg Nikishin/Getty Images

23.09.2018 | 17.41 > 17:59

Katastrofa Bazela u Bernu, pogodio Sulejmani

Ekipa Jang Bojs savladala je ekipu Bazela 7:1, a među strelcima je bio i Miralem Sulejmani. U sedmom kolu švajcarske Superlige je Cirih bio bolji od Lucerna 1:0, a Sent Galen i Lugano su remizirali 2:2.

Miralem Sulejmani

Pier Marco Tacca/Getty Images

U prvih pola sata derbija između Jang Bojs i Bazela nije bilo većih prilika da bi u 33. minutu gol dao Kristijan Fasnaht. On je pogodio na asistenciju Miralema Sulejmanija. Srpski fudbaler je u 42. minutu povećao na 2:0 pogotkom iz slobodnog udarca. Lopta je na putu do mreže pogodila jednog od igrača Bazela koji je bio u živom zidu.

Mohamed Ali Kamara je produžio agoniju Bazela kada je u 52. minutu povećao na 3:0, da bi deset minuta kasnije Seku Sanogo postigao gol za 4:0.

Eder Balanta je posle toga dobio crveni karton, pa je Bazel meč završio sa igračem manje i sa još tri gola u mreži. Pogađali su Mihael Abišer, Leonardo Bertone i Rožer Asal. Između petog i šestog gola za Jang Bojs, Riki Van Volsfinkel je postigao počasni gol za Bazel.

Cirih je slavio kod kuće protiv Lucerna, a jedini gol na tom meču postigao je Nigerijac Stiven Odej u 55. minutu.

Sent Galen je igrao nerešeno sa Luganom iako je imao vođstvo od 2:0 posle prvih 45 minuta. Golove je u 29. i 42. minutu postigao Vinsent Siero. Lugano je smanjio u 53. minutu preko Matije Botanija, a u 92. minutu je postignut gol za izjednačenje. Strelac je bio Aleksander Grent i on je doneo bod svojoj ekipi u 7. kolu Superlige.

Pogeldajte sve rezultate i tabelu švajcarske Superlige.