Goleada u Bazelu, "petarda" Ciriha, minimalac u Sionu

U nedeljnim mečevima 13. kola švajcarske Superlige pobede su ostvarili Bazel, Cirih i Sent Galen.

Lopta

Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Bazel je na svom terenu slavio rezultatom 3:2 protiv Lugana. Dva gola za domaći tim postigao je Bua u 11. i 34. minutu, zatim je na drugoj strani Volfsvinkel autogolom smanjio vođstvo domaćih.

Izjednačenje je doneo Sabatini u 79. minutu iz penala, a konačnih 3:2 postavio je Volfsvinkel u 84. minutu.

Bazel je drugi sa 23 boda, 11 manje od Jang Bojsa. Lugano je na šestoj poziciji sa 16 bodova.

Sent Galen je minimalcem u gostima nadigrao Sion 1:0, dok je Cirih takođe na gostujućem terenu bio bolji od Lucerna 5:2.

Renfro za SK: Neverovatan osećaj, rivalstvo, atmosfera

Plejmejker Partizana Aleks Renfro istakao je da ne može da se zamisli bolji meč od onog koji je njegova ekipa u dvorani „Čair“ igrala sa Crvenom zvezdom. Crno-beli su u finalu Kupa Radivoja Koraća slavili sa 76:74.

Fundić: Mogli smo više, idemo dalje

Košarkaš Mega Bemaksa Stefan Fundić rekao je da je njegov tim odigrao dobru utakmicu u polufinalu Kupa Radivoja Koraća protiv Crvene zvezde.

Beron: Svi znamo šta znači finale sa Partizanom

Košarkaš Crvene zvezde Bili Beron rekao je posle plasmana u finale Kupa Radivoja Koraća da je njegov tim odlično reagovao posle teške utakmice u četvrtfinalu protiv Dinamika.

Milojević: Pobedio je kvalitetniji tim

Trener Mega Bemaksa Dejan Milojević istakao je da je njegova ekipa dobro igrala sve do poslednje četvrtine, ali da u finišu nije uspela da drži korak sa dominantnom Crvenom Zvezdom.