Goleada u Bazelu, "petarda" Ciriha, minimalac u Sionu

U nedeljnim mečevima 13. kola švajcarske Superlige pobede su ostvarili Bazel, Cirih i Sent Galen.

Lopta

Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Bazel je na svom terenu slavio rezultatom 3:2 protiv Lugana. Dva gola za domaći tim postigao je Bua u 11. i 34. minutu, zatim je na drugoj strani Volfsvinkel autogolom smanjio vođstvo domaćih.

Izjednačenje je doneo Sabatini u 79. minutu iz penala, a konačnih 3:2 postavio je Volfsvinkel u 84. minutu.

Bazel je drugi sa 23 boda, 11 manje od Jang Bojsa. Lugano je na šestoj poziciji sa 16 bodova.

Sent Galen je minimalcem u gostima nadigrao Sion 1:0, dok je Cirih takođe na gostujućem terenu bio bolji od Lucerna 5:2.