Bazel poveo pa stao, Šorgić junak Tuna

Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Fudbaleri Tuna napravili su veliko iznenađenje, pošto su u okviru 14. kola šampionata Švajcarske savladali Bazel sa 4:2.

Domaći tim je na „Štokhorn areni“ slavio posle velikog preokreta, pošto je Bazel posle pola sata igre vodio 2:0, a Tun se probudio od nadoknade prvog poluvremena.

Gosti su poveli u 20. minutu golom Rikija van Volfsvinkela, da bi samo osam minuta kasnije Albijan Ajeti udvostručio prednost. Basil Štilhart je dao nadu Tunu svojim pogotkom u finišu prvog poluvremena, a kasnije se ispostavilo da je poveo preokret.

Do izjednačenja je došlo u deveto minutu nastavka, kada je Dejan Sorgić bio siguran iz penala, da bi vođstvo Tunu doneo Mateo Tozeti u 70. minutu. Sorgić je drugim pogotkom postavio konačan rezultat u osam minuta kasnije.

Sorgić je odigrao svih 90 minuta za pobednički tim, koji na trećem mestu tabele sada ima 22 boda. Bazel je na drugoj poziciji sa bodom više, dok čelo tabele drži Jang Bojs sa 34 boda i utakmicom manje.

U drugom meču dana, Lucern je deklasirao Lugano 4:1, uz dva pogotka Rubena Vargasa. Preostale golove za pobednički tim postigli su Kristijan Šnojvli i Blesing Eleke, dok se na drugoj strani u strelce upisao Karlinjos.

Lucern posle šestog trijumfa ima 18 bodova na šestom mestu tabele, dok je Lugano na poziciji iza sa bodom manje.