09.12.2018 | 17.45

Gol Ćirkovića u preokretu Lucerna, Kuzmanović od 89.

Fudbaleri Bazela prekinuli su niz od tri utakmice bez poraza, pošto su savladali Cirih sa 2:0 u 17. kolu švajcarske Superlige.

Basel FC

Michael Kienzler, Getty Images

Vodeći gol postigao je Albijan Ajeti u 19. minutu na asistenciju Van Volfsfinkela, da bi Petreta duplirao prednost u 48. minutu.

Srpski fudbaler Zdravko Kuzmanović ušao je u 89. minutu za ekipu Bazela, koji je sada drugi na tabeli sa 27 bodova, 19 manje od vodećeg Jang Bojsa.

Nekadašnji fudbaler Partizana Lazar Ćirković bio je strelac u pobedi Lucerna nad Grashopersom 3:2 na strani. Gosti su dva puta gubili, ali su na kraju slavili, a Ćirković je postigao lep gol glavom za 1:1.

Njemu je asistirao Šrupf, koji je bio asistent i kod odlučujućeg gola Elekea - Nigerijac je dao i prvi gol. Aleksandar Cvetković, nekadašnji igrač Jagodine, bio je asistent kod prvog gola Grashopersa.

Lugano i Sion odigrali su nerešeno 2:2, a jedan od pogodaka za domaće dao je fudbaler iz BiH Miroslav Čovilo, koji je nekada nastupao za subotički Spartak i Hajduk iz Kule.

Pogledajte REZULTATE i TABELU švajcarskog prvenstva.