Getty images/Steve Welsh

09.02.2019 | 21.13 > 21:15

Bazel u 90+1. do boda, Cirihu ceo plen protiv Skakavaca

U subotu su odigrane dve utakmice 20. kola švajcarskog šampionata, pobedu je ostvario Cirih, dok se Bazel izvukao u 90+1. minutu.

Bazel

Robert Hradil/Getty Images

Bazel

Bazel i Sankt Galen su igrali nerešeno 1:1, pošto je u 90+1. minutu gol domaćih za izjednačenje postigao Samjuele Kampo iz slobodnog udarca.

Bazel je u 22. minutu propustio priliku za vođstvo, pošto je sa jedanaesterca bio neprecizan Riki van Volfsvinkel.

Sankt Galen je u 86. minutu iskoristio kontru i postigao gol preko Aksela Mohameda Bakajoka, ali je pet minuta kasnije ostao bez pobede.

Na klupi Bazela ostao je srpski vezista Zdravko Kuzmanović.

Cirih je na svom terenu savladao Sankt Galen sa 3:1, a strelci za pobedničku ekipu su bili Karabadze u 7, Makso u 80. i Domđoni u 85. minutu. Jedini gol za Sankt Galen postigao je Holchauzer u 38. minutu sa penala.

Za Sankt Galen svih 90 minuta odigrao je srpski defanzivac Aleksandar Cvetković.

Pogledajte TABELU švajcarskog šampionata.