Divljanje navijača Grashopersa za prekid meča sa Sionom

U Švajcarskoj je dan obeležio prekid meča između Siona i Grashopersa.

Sion, Grashopers

Printscreen

Sion je vidio sa 2:0 nakon prvog poluvremana meča sa Grashopersom. Golove su postigli Uldriks u 21. i Kasami u 30. minutu.

Na samom početku drugog poluvremena, ne prvi put na meču, navijači Grashopersa napravili su veliku bakljadu, baklje su ubacivane na teren, a igrači gostujućeg tima pokušali su da dođu do navijača i mole ih da prestanu sa divljanjem.

Od toga, naravno, nije bilo ništa pa je odlučeno da meč ne bude nastavljen.

Odluka saveza o sudbini ovog meča se očekuje u narednim danima.

U drugom duelu dana, Lugano je sa 2:0 slavio na gostovanju Sent Galenu.

Komentari (2)

Dex84

Treba vise stati u kraj nadaleko poznatim svajcarskim huliganima:)

Odgovori 17 2

Zivan

Balkan. U civilizovanoj evropi se ovakve stvari ne mogu zamisliti. To samo ovi nasi divljaci prave gluposti

Odgovori 18 4

Sa ovakvom odbranom, niko ne bi opstao u ligi (VIDEO)

Iza trofejnog švajcarskog kluba Grashopersa je najgora sezona u istoriji, sledeće sezone igraće u drugoj ligi, a nije ni čudo, s obzirom kakvu odbranu imaju, to se najbolje videlo na utakmici sa šampionom Jang Bojsima, na kojoj su primili šest golova i pravili amaterske greške.

Šestica šampiona, Lugano izbio na treće mesto

Odigrani su preostali mečevi 34. kola Superlige Švajcarske. Novi-stari šampion Jang Bojs ubedljivom pobedom 6:1 ispratio je Grashopers u drugu ligu. Lugano je zabeležio izuzetno bitnu pobedu nad Sent Galenom u borbi za plasman u Ligu Evrope.

Sionu bodovi spasa u 90+3

Odigrana su tri meča 34. kola Superlige Švajcarske. Najvažniji je odigran u Sionu gde su se sastali direktni konkurenti u borbi za opstanak Sion i Ksamaks.

Navijači Grashopersa oduzeli dresove igračima

Fudbaleri Grashopersa gubili su sa 4:0 na gostovanju Lucernu kada je meč prekinut.