Petarda Jang Bojsa, Bazel samo do boda

Pier Marco Tacca/Getty Images

Jang Bojs se nalazi sve bliže odbrani titule. Ostvario je u Bernu novu pobedu protiv Tuna 5:1 i na najbolji način iskoristio novi kiks Bazela.

Ekipa iz Berna odigrala je fenomenalan meč protiv treće ekipe šampionata. Več posle 39 minuta vodili su 4:0 golovima Soua, Oraua, Laupera i Engamaloa. Denis Salanović je u 51. minutu smanjio na 4:1, ali je drugim golom Gijom Orao u 61. minutu doneo ponovo četiri gola razlike i konačnih 5:1.

Prvi pratilac Bazel ponovo je kiksirao. Odigrao je samo 1:1 na svom terenu protiv Lugana, a bod je spasavao Marek Suki, koji je postigao gol u 75. minutu. Pre toga je Sadiku osam minuta ranije doveo goste u vođstvo. Posle ovog remija Bazel sada zaostaje ogromnih 20 bodova za Jang Bojsom, uz utakmicu više.

U preostalom meču dana Sion i Lucern odigrali su 2:2.