Getty images/Steve Welsh

25.04.2019 | 23.03 > 23:11

Kuzmanović strelac za spas Bazelove sezone

Poznati su finalisti švajcarskog kupa. Tunu će na megdan izaći Bazel, koji je u drugom polufinalu u gostima savladao Cirih 3:1.

Zdravko Kuzmanović

Robert Hradil/Getty Images

Bazelu, koji je davno ostao bez šansi za titulu, jedina šansa za trofej bio je kup. Dobro su počeli u Cirihu i već u petom minutu poveli preko Okafora. Meč je prelomljen u 87. minutu kada je bivši reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović povisio na 2:0. U nadoknadi su postignuta još dva gola. Prvo je Albian Ađeti povisio na 3:0, a u četvrtom minutu Odi je smanjio na 3:1 i postavio konačan rezultat.

Bazel će se za 12. trofej u kupu boriti protiv Tuna, koji još nije osetio slast pobede u ovom takmičenju.