Tun konačno pobedio, Ksamaks u teškoj situaciji

Alain Grosclaude/EuroFootball/Getty Images

Fudbaleri Tuna prekinuli su niz od deset mečeva bez pobede i u 33. kolu švajcarske Superlige savladali su Lugano sa 1:0 i tako napravili značajan korak ka plasmanu u grupnu fazu Lige Evrope.

Jedini gol postigao je Moreno Konstanco u 26. minutu iz jedanaesterca, koji je skrivio švajcarski igrač srpskog porekla Dragan Mihajlović.

Tri kola pre kraja šampionata Tun je treći na tabeli sa 43 boda, dva manje ima Lugano, a prate ih Lucern (meč manje) i Cirih sa po 40.

Cirih je posle preokreta savladao Ksamaks 2:1 i povećao šanse da barem obezbedi mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Kemal Ademi je doneo prednost domaćoj ekipi u 49. minutu, ali je Cirih preokrenuo pogocima Kevina Rega u 77. i 84. minutu.

Ksamaks je pretposlednji na tabeli sa bodom manje, ali i utakmicom više, od Siona, koji u nedelju gostuje Sent Galenu. Grashopers je već ispao iz lige, a velika borba vodi se da se izbegne deveto mesto, odnosno baraž za opsatanak u eliti.

Pogledajte rezultate i tabelu švajcarske lige.