Tri duela 33. kola švajcarske Superlige odigrana su u nedelju. Pobede su zabeležili Sent Galen i Jang Bojs. Meč Lucerna i Grashopersa je prekinut.

Jang Bojs

Print screen/SK

Jang Bojs

Jang Bojs je još ranije overio titulu, a u nedelju je u okviru 33. kola zabeležio novu pobedu i slavio na svom terenu protiv Bazela sa 3:1 i to nakon preokreta.

Fei je već u četvrtom minutu doneo prednost Bazelu, ali to je bilo sve što su gosti mogli u ovom meču iako su vođstvo čuvali do 62. minuta kada je za izjednačenje precizan bio Nsame.

Pobedu je Jang Bojsu doneo Ngamaleu sa dva gola - u 81. i drugom minutu nadoknade.

Sent Galen je kod kuće slavio protiv Siona sa 2:1, a Lucern je sa 4:0 u momentu prekida meča vodio protiv Grashopersa 4:0. Duel je prekinut zbog divljanja gostujućih navijača.