U subotnjim mečevima sedmog kola švajcarske Superlige pobede su ostvarili Sent Galen i Sion.

Lopta, fudbal

Michael Regan/Getty Images

Sent Galen je na svom terenu slavio protiv Serveta sa 3:1.

Ruiz je doneo prednost domaćem timu u 14. minutu, a zatim je Gortler pogodio za 2:0.

Na 2:1 smanjio je Šalk u 67. minutu, kada se bosanskohercegovački vezista Miroslav Stevanović upisao u asistente.

Konačnih 3:1 postavio je Alves u 76. minutu.

U drugom meču dana Sion je u gostima nadigrao Ksamaks sa 3:1.

Gosti su poveli golom Uldrikisa u 37. minutu, a Hajle-Selasije je samo tri minuta kasnije doneo izjednačenje Ksamaksu.

Pitanje pobednika rešeno je u drugom poluvremenu, kada je Kasami pogodio prvo u 57, a zatim i u 70. minutu.

Pogledajte rezultate i tabelu švajcarskog fudbalskog šampionata.