Švajcarska: Remi u derbiju po meri Bazela

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

U nedelju su se igrala tri meča sedmog kola švajcarske Superlige, a bodove su osvojili fudbaleri Ciriha, koji su bili bolji od Tuna, dok su remizirali Lugano i Lucern, odnosno Jang Bojsi i Bazel.

Cirih je na svom „Lecigrund“ stadionu pobedili Tun sa 2:0 (1:0), a golove su dali Zom i Aijegun, a gosti su od 22. minuta igrali sa desetoricom fudbalera pošto je crveni karton dobio Kastroman. Cirih sada ima osam bodova, dok je Tun osvojio 5.

U Luganu je domaćin igrao 1:1 (1:1) sa Lucernom, a gol za domaće postigao je Karlinjoš već u četvrtom minutu. U 28. postavljen je konačni rezultat, a strelac za Lucern bio je Marđota u 48. minutu.

U derbiju kola je u Bernu ekipa Jang Bojsa remizirala 1:1 (0:1) sa Bazelom, a gosti su došli u vođstvo u petom minutu preko Vidmera, a konačnih 1:1 postavio je Ensame u 59. minutu.

Zdravko Kuzmanović je u Bazelu presedeo čitav meč na klupi, kao i golman Đorđe Nikolić.

Bazel je posle remiaj i dalje prvi sa 16 bodova iz sedam kola, a Bojsi su treći sa 15. U narednom kolu Bazel dočekuje Cirih, dok će Jang Bojsi na gostovanje Tunu.

U subotu su do pobeda došli Sion i Sent Galen.

Pogledajte REZULTATE i TABELU švajcarskog šampionata.