Bazel i Jang Bojs upisali su u subotu pobede u okviru 11. kola švajcarske Superlige.

Bazel

Robert Hradil/Getty Images

Bazel

Lider šampionata Bazel slavio je na svom terenu protiv Tuna 3:1.

Svi golovi u ovom meču postignuti su u drugom poluvremenu. Poveo je Bazel preko Bua u 50. minutu, ali je Rap u 67. uspeo da izjednači.

Pap je u nastavku pomogao domaćima autogolom, a pobedu Bazela potvrdio je u nastavku Zufi.

Jang Bojs je kao domaćin slavio protiv Ksamaksa 4:1. Za goste je 55 minuta odigrao srpski defanzivac Igor Đurić.

Tabelu na kojoj Bazel ima bod prednosti u odnosu na Jang Bojs pronađite ovde.

Jang Bojs ponovo najbolji u Švajcarskoj

Ekipa Jang Bojsa je po treći uzastopni put osvojila titulu prvaka Švajcarske. Kolo pre kraja taj tim ima pet bodova više od Sent Galena.

Lepa vest za Grobare, loša za Delije: YB ide na +5

Aktuelni šampion Švajcarske Jang Bojs iskoristio je kiks jedinog konkurenta za titulu Sent Galena i pobedom u gostima nad Ksamaksom 1:0 otišao na velikih pet bodova prednosti tri kola pre kraja.

Veliki šampionski nizovi XXI veka (prvi deo)

Nekolicina evropskih klubova se izdvojila tokom XXI veka dugim nizom osvojenih šampionskih titula, a prvo će na red doći najduži, pa zatim nešto kraći. Neki nizovi i dalje traju dok su drugi prekinuti. Bavili smo se timovima iz 30 najbolje rangiranih zemalja prema UEFA koeficijentu.