06.08.2020 | 20.37 > 20:48

Gaudino odveo Jang Bojs u polufinale kupa

Poznati su svi polufinalisti Kupa Švajcarske. Bazelu i Vinterturu pridružili su se Sion i Jang Bojs, koji je tek posle produžetka uspeo da savlada Lucern u gostima.

Jang Bojs

Pier Marco Tacca/Getty Images

Jang Bojs

Novi-stari šampion mnogo se mučio u Lucernu. Domaćin je prvi došao do gola, a strelac je bio Marđota u 33. minutu. Ekipa iz Berna imala je brz odgovor. Već u 35. minutu Ensame izjednačuje. Malo ko je pomislio da će to biti konačan rezultat posle 90 minuta. Odluka je pala u produžecima i to u samom finišu drugog. Odlučujući gol postignut je u 116. minutu a strelac je bio Gaudino i Jang Bojs je opravdao ulogu favorita i ostao u konkurenciji za duplu krunu. Miralem Sulejmani odigrao je 66 minuta.

U polufinalu će igrati protiv Siona, koji je takođe u gostima, istim rezultatom samo u 90 minuta, savladao Rapersvil. Sav posao gosti su završili za 22 minuta, kada su postigli oba gola. Strelci su bili Uldriks u trećem i Anto Grgić iz penala u 22. minutu. Jedini gol za Rapersvil postigao je Morđato u 67. minutu.