Kup Turske: Remi Bešiktaša, šestica Bašakšehira

Turska 20. dec 201619:55 > 19:57
Maurizio Lagana/Getty Images

Fudbaleri Bešiktaša remizirali su u trećem kolu Druge runde turskog kupa, dok je lider Superlige Bašakšehir postigao šest golova.

Aktuelni šampion igrao je 1:1 na gostovanju kod drugoligaša Boluspora, ali je zadržao prvo mesto na tabeli u Grupi D.

Bešiktaš je poveo golom Kerima Freija u 60. minutu, a domećin je do velikog boda stigao 15 minuta pre kraja. Dva tima sastaće se i u četvrtom kolu za sedam dana.

S druge strane, iznenađenje sezone turskog šampionata Bašakšehir je do treće pobede u Grupi F stigao sa dominantnih 6:2 protiv glavnog rivala Goctepea.

Istanbulski tim je već posle 23 minuta imao 3:0, gosti u narednih deset postižu dva gola i vraćaju se u igru, ali domaćin na poluvreme odlazi sa 4:2, a pobedu overava u poslednjih pet.

Po dva pogotka postigli su Čikaleši i Napoleoni, a po jedan su dali Holmen i Dijeng.

Goleade su viđene i u ostala tri meča odigrana u utorak, Sivas je slavio kod Jenija Amasjaspora sa 3:2, Kasimpaša istim rezultatom nadigrala Inegolspor, dok je Erzindžan razbio Elazigsport sa 4:0 na gostovanju.