Karabukspor srušio Genčler sa penala

Turska 26. feb 201713:44 > 13:49
Guang Niu, Getty Images News

Fudbaleri Karabukspora nadigrali su Genčlerbirli 1:0, u prvom nedeljnom meču 22. kola turske Superlige.

Domaćin je do četvrte pobede u poslednjih šest kola stigao pogotkom Ukrajinca Jevgena Seleznjeva iz penala u 39. minutu utakmice.

Karabukspor je generalno bio bolji rival u nedeljnom matineu, kontrolisao je loptu tokom većeg dela meča te češće pretio golu od gostiju iz Ankare.

Karabuk je napredovao do deobe sedmog mesta sa Osmanlisporom, koji kasnije dočekuje drugoplasirani Basakšehir.

Zaostaje sedam bodova za četvrtoplasiranim Fenerbahčeom, na poziciji koja vodi u Ligu Evrope.

S druge strane, Genčler je trećim porazom u poslednjih pet kola ostao na 13. poziciji sa 26 bodova, svega šest od zone ispadanja.

U sledećem kolu u Ankaru stiže jedan od rivala u borbi za opstanak Akhisar Beledije.

Srpski fudbaler Marko Milinković igrao je u drugom poluvremenu za Genčler, dok je šansu već u 26. minutu dobio Crnogorac Aleksandar Šćekić.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turskoog šampionata.