Trabzonu tri boda posle preokreta

Turska 13. mar 201720:05 > 20:09
Ashley Feder

Fudbaleri Trabzona zabeležili su trijumf na gostovanju protiv Ahisara 3:1 (0:1) u poslednjoj utakmici 24. kola turske Superlige. Junak pobede bio je Senegalac Dame N‘Doje koji je postigao dva gola.

Domaća ekipa došla je u vođstvo u 11. minutu preko albanskog napadača Sokola Cikalešija koji je iskoristio asistenciju Olkana Adina i sproveo loptu u mrežu.

Ključni trenutak u meču dogodio se na startu drugog poluvremena kada je na teren u ekipi Trabzona ušao napadač Dame N‘Doje.

Samo 12 minuta bilo je dovoljno Senegalcu da zatrese mrežu Ahisara i poravna rezultat. Od tog gola Trabzon je zaigrao znatno bolje pa je u 77. minutu golom Demiroka iz penala došao do preokreta. Konačan rezultat postavio je N‘Doje u 87. minutu, svojim drugim pogotkom.

Tom pobedom Trabzon se izjednačio sa Antalijom na petoj poziciji sa 38 bodova, dok je Ahisar
na deobi 13. mesta sa Kajzerijem. Oba tima imaju po 27 bodova.

Pogledajte sve rezultate i tabelu turske Super lige.