Fenerbahče iz penala do boda protiv Trabzona

Turska 20. avg 201722:35 > 22:38
Getty Images/Stephen Pond

Fudbaleri Fenerbahčea i Trabzonspora igrali su nerešeno 2:2 u poslednjoj nedeljnoj utakmici u okviru drugog kola turskog prvenstva.

Fenerbahče je do boda na svom terenu došao u samoj završnici, golom Matjea Valbuene iz penala u 84. minutu.

Prethodno je Trabzon vodio u dva navrata – golovima Buraka Jilmaza i Olsaja Sahana u petom i 56. minutu, a prvi put je izjednačenje domaćinu doneo Alper Potuk u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Fener je posle drugog remija ostao na 12. poziciji sa dva boda, dok je Trabzonspor napredovao do petog mesta i sada ima četiri boda.

U istom terminu, Antalijaspor i Beledijespor su takođe igrali 2:2. Seržinjo je doveo goste u vođstvo u petom minutu, da bi usledio preokret Antalije preko Ajdina Karabuluta i Majkona, ali je podelu bodova osigurao Mustafa Jumlu golom u 85. minutu.

Srpski golman Milan Lukač bio je svih 90 minuta među stativama Beledijespora.

U jedinoj preostaloj utakmici, Kajzerispor je pobedio Geztepe 1:0 golom Silvestrea Varele, a njegovi saigrači su za 50 minuta promašili dva penala.