Getty Images/Claus Andersen

20.10.2017 | 22.13 > 22:18

Turska: Preokret Antalije, šest golova u Izmiru

Fudbaleri Antalije pobedili su Kasimpašu posle preokreta 2:1, u prvom meču devetog kola turske Superlige.

Samjuel Eto

Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Samjuel Eto

To je prva pobeda za Antaliju od dolaska Leonarda na mesto trenera.  Gosti su u vođstvo došli u 23. minutu, pošto je Muriljo iskoristio odbitak golmana Bofana. Izjednačenje Antaliji do poluvremena donosi Samjuel Eto golom u 43. minutu

U nastavku, Antaliji je bio olakšan posao jer je u 54. minutu strelac gola za goste Muriljo isključen zbog drugog žutog kartona.

Sa igračem više, domaći tim je stvorio nekoliko prilika do kraja, a preokret je kreirao Denis Kadah u 74. minutu iskoristivši asistenciju Maikona.

U drugom meču dana između Geztepea i Alanje viđena je goleada 3:3, iz koje zadovoljniji izlaze gosti, pošto su do 87. minuta imali dva gola zaostatka.

Geztepe je u vođstvo doveo Jahović u 41. minutu nastavivši golgetersku seriju, Karadža je izjednačio u 66, da bi golom Kastra u 72. i novim pogotkom Jahovića dva minuta kasnije Geztepe došao nadomak trijumfa. Međutim, Etame u 87. i Fernandes u 90+2. donose bod Alanji.