Eto sam protiv Karabuka, Fenerova bruka u Ankari

Turska 4. nov 201718:56 > 19:29
Marco Luzzani - Inter/Inter via Getty Images

Fudbaleri Antalije slavili su na svom terenu protiv Karabuka rezultatom 2:1 u 11. kolu turske Superlige, a legendarni kamerunski napadač Samjuel Eto bio je strelac dva gola.

Eto je bio strelac u 5. i 65. minutu, dok je za Karabuk gol u 60. minutu postigao fudbaler iz Malija Mustafa Jatabare, koji je u igru ušao samo dva minuta ranije.

Karabuku je situaciju na meču otežao i crveni karton veziste Čehjuna Gulselama, koji je u 67. minutu neoprezno startovao na Deniza Kadaha.

Antalija, koju sa klupe vodi bivši brazilski reprezentativa Leonardo, je ostvarila treću pobedu u sezoni, ali je i dalje u donjem domu tabele. Karabuk je poražen treći put zaredom, ukupno sedmi put u ligi, te se sada nalazi na 16. poziciji, koja vodi u niži rang.

U poslednjem meču dana Fenerbahče je igrao 1:1 protiv, do subote, poslednjeplasiranog Osmanlija. Gol za ekipu iz Istanbula u Ankari postigao je Brazilac Žulijano u sedmom minutu. On se sjajno izvukao na 15 metara od gola Osmalija, gde ga je pronašao Tufan, da bi udarcem po zemlji savladao Hakana Arikana.

Činilo se da će se Fenerbahče „provući“ sa minimalcem, ali je Osmanli uspeo da izjednači u 89. minutu. Volkan Demirel je uspeo da zaustavi udarac ofanzivca Fenera, ali je lopta došla pravo na nogu Nigerijca Aminu Umara, koji ju je lako smestio u mrežu.

Bitan momenat se dogodio u 10. minutu kada se povredio vezista Fenera Matje Valbuena, a od tog momenta njegovi saigrači nisu uspeli da stvore ozbiljniju šansu.

U subotu su igrana i još dva meča u prvoj turskoj ligi.

Pogledajte TABELU i REZULTATE turskog prvenstva.