Lukač odbranio penal Kvarežmi, Akhisar odoleo Bešiktašu

Turska 17. nov 201720:23 > 20:25
Print screen/SK

Fudbaleri Bešiktaša odigrali su 0:0 protiv Akhisara u prvom duelu 12. kola turske Superlige.

Aktuelni šampion je tako propustio priliku da prestigne ekipu Istanbula i priđe samo na dva boda vodećem Galatasaraju.

Domaćin je bio dominantan tokom čitavog meča, stvorio velili broj prilika, ali nepremostiva prepreka za napadače Bešiktaša bio je srpski golman Milan Lukač, nekadašnji čuvar mreže Partizana.

On se istakao sa nekoliko odličnih intervencija, a u 11. minutu odbranio je penal Rikardu Kvarežmi.

Bešiktaš je posebno u drugom poluvremenu vršio pritisak na gol gostiju, a dobre šanse propuštali su Lens, Babel, Tosun i Taliska koji je pogodio stativu u 57. minutu.

Iako su bili u podređenm položaju, i gosti su imali svoje šanse, između 64. i 66. minuta golman Fabri je sačuvao svoj tim.

Ahisar je od 79. minuta igrao sa igraćem manje, pošto je isključen Enrike zbog udaranja Garija Medela.

Od tog momenta utakmica je u nekoliko navrata bila na ivici indidenta, ali je nesigurni sudija Činar ipak mirno priveo kraju.

Tim iz Istanbula je tako prekinio niz od dve uzastopne pobede u lig, dok je Akhisar osvojio veliki bod nakon dva vezana poraza.Bešiktaš u utorak igra sa Portlom odlučujući meč za prolaz u osminu finala LŠ.