Kup Turske: Giresun iznenadio Bašakšehir, pobeda Fenera

Turska 27. dec 201720:33 > 20:35
Chris McGrath, Getty Images Sport

Četiri meča prvog kola šesnaestine finala Kupa Turske odigrana su u sredu. Giresun je iznenadio Bašakšehir, slavili su Kajzeri, Konja i Fenerbahče.

Konjaspor je sa 1:0 nadigrao Trabzon golom koji je u 31. minutu meča postigao Ali Čamdali. Konjaspor je nastavio sa serijom mečeva na kojima je postigao bar po jedan gol i sada je tresao mreže rivala na sedam vezanih duela. Nekoliko prilika imala su oba tima, ali je nakon 90 minuta ostalo 1:0. Čak sedam žutih kartona viđeno je na meču, četiri za domaću, tri za gostujuću ekipu.

Giresunspor je slavio protiv Bašakšehira sa 3:1. Bobubakar DialibaMoris Dale i Dmitro Korkiško bili su strelci za Giresun dok nadu Bašakšehira za preokret u revanšu očuvao Mevlut Erdinic.

Kajzeri je istim rezultatom (3:1) slavio protiv Antalije. Umut Bulut, Denis Turuc i Rajan Mendeš postigli su golove za ekipu domaćina dok je jedini gol za Antaliju, koja je vodila sa 1:0 postigao u petom minutu Deniz Kadah. Antalija je meč završila sa dvojicom igrača manje. U 90. minutu direktan crveni karton je dobio Maikon, dok je minut kasnije zbog prigovora drugi žuti dobio Dijego Anhelo. Antalija je dobila čak devet žutih i jedan crveni karton.

U poslednjem meču dana, Fenerbahče je sa 2:0 Istanbul. Iskusni Roberto Soldado koji je bio strelac oba gola, u 78. i 89. minutu.

Revanš mečevi na programu su 16. januara.