Bešiktaš ubedljiv, Akhisar neprijatno iznenađen

Turska 28. dec 201720:30 > 20:32
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Dva meča prvog kola šesnaestine finala Kupa Turske odigrana su u četvrtak. Pobede su zabeležili Bešiktaš i Boluspor.

Bešiktaš je u svojoj Vodafon sreni bio bolji od Osmanlispora i slavio sa 4:1.

Bešiktaš je do vođstva došao u 15. minutu zahvaljujući autogolu Avdije Vrsajevića, iskusnog bosanskohercegovačkog defanzivca. Nakon nešto malo više od pola sata igre Alvaro Negredo je povisio na 2:0.

Za 3:0 strelac je bio napadač Bešiktaša Čenk Tosun kome je to poslednji gol za turski tim jer je već dogovorio transfer u Everon i od 1. janura ćemo ga gledati u Premijer ligi.

Strelac četvrtog gola za Bešiktaš bio je Rikardo Kvarežma u četvrtom minutu nadoknade. Jedini gol za Osmanlispor postigao je Sulejman Doukara.

U prvom meču dana drugoligaš Boluspor je iznenadio superligaša Akhisar i slavio sa 2:1.

Nakon prvog poluvremena bez golova, Akhisar je poveo pogotkom Mugdata Čelika, ali drugoligaš do pobede dolazi preokretom u finišu. Prvo je u 84. minutu autogol postigao Kadir Keleš, a pobedu je Bolusporu doneo Melih Okutan četiri minuta kasnije.

Revanš mečevi su na programu 17. januara.