Kosanović tragičar za Geztepe, Škuletić strelac

Turska 20. jan 201819:10 > 19:13
Chris McGrath, Getty Images Sport

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su Geztepe kod kuće rezultatom 2:1 u meču 18. kola turske Superlige.

Domaćin je poveo u 15. minutu prvim ligaškim golom ove sezone brazilskog napadača Fernandaa, kojem je to bio i prvi meč u startnoj postavi Fenera. Prethodno je korner odlično izveo Kojbaši.

Taj pogotak praktično je bio jedini detalj vredan pomena u prvom poluvremenu.

U nastavku su gosti izjednačili kad je posle svega nekoliko sekundi na terenu gol postigao Andre Bijogo Poko, iz prvog kontakta sa loptom. Gabonac je pre samo nekoliko dana stigao iz Karabuka.

Asistent kod tog gola bio je Makedonac Adis Jahović, koji je nastavio sa zapaženim partijama u Geztepeu, on sada pored 14 golova ima i dve asistencije.

Fener je jalovo napadao sve do 90+3. minuta, kad je u želji da interveniše srpski internacionalac Miloš Kosanović postigao autogol, posle centaršuta Dirara

Za Fenerbahče to je bio 15. meč u nizu bez poraza u svim takmičenjima, a posle 6. pobede u poslednjih sedam mečeva u ligi istanbulski tim se izjednačio na čelu tabele sa gradskim rivalom Bašakšehirom sa po 36 bodova. Bašakšehir u nedelju gostuje Bursi.

Geztepe je pretrpeo 6. poraz, a drugi uzastopni i on je trenutno šesti sa 30 bodova.

U preostala dva meča, Genčlerbirli je savladao Karabuk na strani 2:0, a vodeći pogodak za tim iz Ankare postigao je Petar Škuletić. Meč između Osmanlija i Malatje završen je bez golova.

U nedelju, gledaoci SK imaće priliku da prate meč između Antalije i Bešiktaša od 17 časova.