Podela bodova u Trabzonu, debi Robinja

Turska 28. jan 201819:16 > 19:17
Chris McGrath Getty Images Sport

U derbi meču 19. kolu turske Superlige, Trabzon i Fenerbahče podelili su bodove, a rezultat je bio 1:1.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova i pored velike borbe na obe strane. Najbolji strelac prvenstva, Burmak Jilmaz doveo je domaći tim do prednosti u 58. minutu. To je bio njegov 17. gol na 15 odigranih mečeva ove sezone. Žozef De Souza šest minuta pre kraja meča poravnava rezultat i donosi svom timu bod, kao u 18 uzastupni duel u kom Trabzon nije uspeo da savlada Fenerbahče. Za Fener je debitovao makedonski internacionalac Elif Elmas, koji je ušao u igru u 64. minutu. Nakon ovog meča, istanbulski tim nalazi se na trećem mestu na tabeli sa 37 bodova, dok Trabzon sa 31. polako gubi korak za vodećim timovima.

Što se ostalih mečeva tiče Malatija je bila bolja od Sivaspora, za koji je debitovao Robinjo – 1:0, dok je u duelu Ahisara i Antalije bilo 1:1.

U poslednjem meču 19. kola u ponedeljak, Bašakšehir dočekuje na svom stadionu poslednjeplasirani Karabuk i eventualnom pobedom vratili bi se na prvo mesto tabele. Direktan prenos je na Sport klubu 1 od 18 časova.