Uzbudljiv remi u Bursi, Negredo u 91. za bod Bešiktaša

Turska 2. feb 201820:02 > 20:09
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

U prvoj utakmici 20. kola turske Superlige, Bešiktaš je u gostima izborio remi protiv Burse - 2:2.

Gosti iz Istanbula poveli su efektnim golom Brazilca Adrijana u 13. minutu.

Nekadašnji igrač Barselone je preciznim šutem sa preko 20 metara savladao domaće golmana, Haruna Tekina.

Ipak, do kraja poluvremena Bursa stiže do preokreta. Španac Alvaro Negredo sa gol-linije poslao loptu u svoju mrežu u 37. minutu, da bi u poslednjem minutu poluvremena Džon Delarž doveo domaći rim u vođstvo.

Napori Bešiktaša da izvuče bod u ovom duelu dali su rezultata na početku sudijske nadoknade, kada se Negredo „iskupio“ za autogol u prvom delu meča i nakon centaršuta Erkina glavom savladao Tekina, koji je imao nekoliko dobrih intervencija pre toga.

Za goste zbog povrede nije igrao reprezentativac Srbije Duško Tošić. Bursa je na ovaj način prekinula seriju od devet uzastopnih poraza od Bešiktaša.