Kasimpaša zaustavio Galatu, Istanbul novi lider

Turska 18. feb 201819:20 > 19:26
Mike Hewitt, Getty Images Sport

Fudbaleri Galatasaraja poraženi su na gostovanju Kasimpaši 2:1 u duelu 22. kola turske Superlige, nakon čega je lidersku poziciju preuzeo Istanbul Basakšehir.

Galata je poveo pogotkom Garija Rodrigesa u 37. minutu, ali je u nastavku usledio preokret domaćih.

Prvo je Mbaje Dianj izjednačio se penala, a trijumf Kasimpaši doneo je Bengali Fode Koita deset minuta pre kraja.

Fudbaleri Bašahšekira pobedili su kao gosti Trabzon. Jedini gol postigao je Manuel Adebajor posle asistencije Edina Višće. Napadaču iz Togoa, ovo je bio jedaneasti gol u sezoni, dok je reprezentativac BiH upisao 11. asistenciju i tako postao prvi asistent lige.

Bašahšekir je zasluženo osvojio ceo plen i tako se vratio na pobednički put, nakon poraza od Fenera u prošlom kolu. Sa druge strane, Trabzonu je ovo prvi poraz nakon 12 utakmica.