Tošić komandovao odbranom, Babel i Negredo napadom

Turska 5. mar 201819:47 > 19:54
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

U poslednjem duelu 24. kola turske Superlige, Bešiktaš je u gostima slavio protiv Trabzona rezultatom 2:0.

Oporavljeni Duško Tošić je bio u startnoj postavi aktuelnog šampiona, i uprkos činjenici da je već u 33. sekundi meča dobio žuti karton, najbrži u ligi ove sezone, odigrao je odlično tokom celog duela.

Bešiktaš je do trijumfa došao zahvaljujući tandemu Negredo – Babel. Španski fudbaler je ušao u igru u 58. minutu umesto Vagner Lava i namestio dva gola kolegi iz napada.

Prvi put, Rajan Babel je zatresao mrežu u 71. minutu, kada mu je snalažljivi Negredo dodao loptu u petercu.

Sedam minuta kasnije, gosti su praktično potvrdili trijumf, kada je Babel postigao deseti gol u sezoni, nakon duplog pasa sa pomenutim Negredom.

Tim iz Istanbula je sada treći na tabeli sa tri boda manje od vodećeg dvojca Basakšehir/Galatasaraj. Trabzon zauzima sedmu poziciju na tabeli.