Trabzon ubedljiv, Jahović strelac

Turska 18. mar 201816:12 > 16:14
EuroFootball, Getty Images

Fudbaleri Trabzona slavili su kod kuće protiv Malatje 4:1, u okvir u 26. kola turske Superlige.

Domaće je do pobede vodio Jusuf Jazidži, koji je bio dvostruki strelac. Sjajni krilni igrač je pogađao mrežu Malatje u 64. i 66. minutu.

Prethodno, Jilmaz je doveo Trabzon u vođstvo u 24. minutu iz penala i došao do 20. pogotka u sezoni, za drugo mesto liste strelaca (Gomis ima 25).

U 36. Butaib je poravnao rezultat, pošto je šutirao sa distance, lopta je na putu ka mreži zakačila defanzivca domaćih i prevarila Ozbira.

Končan rezultat postavio je Onazi u 87.

Trabzon je posle te pobede peti sa 42 boda, Malatja je na deobi devete pozicije sa 34.

U ostalim mečevima, Konja je kod kuće slavila protiv Kajzerija 2:0, golovima Samjuela Etoa u četvrtom i Adisa Jahovića u 90+4. Oba tima su duel završila sa desetoricom, pošto je za Konju crveni dobio Burabija, a za goste Lung.

Tim trijumfom, Konja je sačuvala šanse za opstanak. Sada je 17. sa 24 boda, tri manje od prve ekipe iznad crte. Kajzeri je šesti sa 41.

Duel Alanje i Geztepea završen je nerešeno 1:1.

Pogledajte rezultate i tabelu turske lige.