Izvor: Getty Images / Christopher Lee
Fudbal 20.04.2018 | 21:21

Višća strelac, Bašakšehir dobio Kajzeri

U prvom duelu 30. kola turske Superlige, Bašakšehir je savladao Kajzeri na svom terenu rezultatom 3:1.

Višća

Izvor: Print screen/SK

Domaći tim poveo je pogotkom reprezentativca BIH Edina Višće golom u 28. minutu. Asistent je bio nekadašnji igrač Barselone Arda Turan, a sjajni Višća je postigao svoj šesti gol u sezoni.

Kajzeri je uspeo da izjednači nakon prvog šuta u okvir gola u 54. minutu, kada je Umut Bulur odlčnio skočio nakon centaršuta Turuka i glavom zatresao mrežu domaćih.

Bašakšehir ponovo vodi u 66. minutu, asistent kod prvog gola Turan je precizno šutirao sa ivice šesnaesterca, da bi trijumf tim iz Istanbula potvrdio Eljero Elija.

Holanđaninu nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu, pošto mu je Emanuel Adebajor glavom spustio loptu posle uvačene lopte Višće.

Sa ova tri boda, Bašakšehir se bar na jedan dan vratio na čelo tabele, sa dva boda ispred Galatasaraja koji svoj meč igra u subotu.