Getty Images/Stuart Franklin
Fudbal 23.04.2018 | 21:11 > 21:13

Četvorka Fenera za ostanak u šampionskoj trci

Fenerbahçe SK

Fudbaleri Fenerbahčea ubedljivo su savladali Anataliju kod kuće 4:1, u poslednjem meču 30. kola turske Superlige.

Fenerbahče

Ian MacNicol Getty Images Sport

Tim trijumfom, Kanarinci su ostali u trci za šampionsku titulu i četiri kola pre kraja sa 60 bodova zauzimaju četvrto mesto. Lider Galatasaraj ima tri više.

Sa druge strane, Antalija je 13. sa 35.

Fenerbahče je od starta krenuo agresivno, svestan da ga samo pobeda ostavljaju u borbi za titulu, a prednost domaćem timu doneo je Šaešue u 14. minutu, što je bio njegov treći gol na poslenje četiri utakmice.

Samo šest minuta kasnije, Roberto Soldado je na asistenciju Žulijana duplirao prednost. Do kraja poluvremena Antalija je bila bolji rival i kroz takvu igru gosti su u 36. smanjili zaostatak - napadač gostujućeg tima Sulejman Dukara iskoristio je lošu reakciju bekovskog para Fenera zatresao mrežu Demirela.

Ipak, to je bilo sve od Antalije, pošto je Fenerbahče postigao još dva gola i rutinski priveo meč kraju. Strelci su bili Žulijano u 62. minutu, što je njegov 14. gol u sezoni, i rezervista Valbuena u 90.

Pogledajte rezultate i tabelu turske lige.