Fenerbahče ostvario važnu pobedu protiv Kasimpaše

Turska 28. apr 201819:47 > 19:55
Ian MacNicol Getty Images Sport

Četiri meča 31. kola turske Superlige u fudbalu, odigrana su u subotu. Fenerbahče je na gostovanju Kasimpaši ostvario važnu pobedu u borbi za titulu, dok je Genčlerbirligi novim porazom ostao u zoni ispadanja.

Fenerbahče je kao gost slavio protiv Kasimpaše sa 4:1. U prvom poluvremenu, domaći tim je bio bolji na terenu, ali je Fener došao do prednosti u 31. minutu. Jedinu ozbiljniju šansu u tom delu igre Džozef De Souza pretvorio je u vođstvo svog tima. Kao i u prvom poluvremenu, tako i u nastavku, Kasimpaša je bila konkretnija, što je rezultiralo izjednačenjem u 52. minutu. Autogol je postigao Martin Škrtel. Nakon toga, istanbulski klub koji gaji šampionske ambicije, morao je ozbiljnije da krene u napad, a do gola je došao preko Šenera Ozbajraklija u 64. minutu.

U 74. Fenerbahče postiže još jedan pogodak preko Valbuene, koji je dao gol posle evindentne sudijske greške jer je lopta neposredno pre gola izašla u gol-aut.

Konačnih 4:1, postavio je Vinsent Jansen u poslednjim sekundama meča.

Nakon ove pobede, Fener se izjednačio na prvom mestu na tabeli sa Galatasarajem, koji svoj meč igra u nedelju protiv večitog rivala Bešiktaša.

Ovaj duel može znatno da kristališe situaciju oko osvajača titule, a direktan prenos bićete u prilici da gledate na SK 3 od 18h.