Fenerbahče sezonu otvorio pobedom, preokret Kasimpaše

Turska 11. avg 201823:00 > 23:02
Chris McGrath Getty Images Sport

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su Bursu rezultatom 2:1 u prvom kolu nove sezone turske Superlige.

Print screen/SK

Meč u Istanbulu loše je počeo za vicešampiona jer su gosti poveli u 16. minutu kada je gol postigao defanzivac Trost Ekong. Samo šest minuta kasnije rezultat je izjednačio Žulijano golom iz penala. Žulijano je prošle sezone bio najbolji strelac ekipe, a i ovu sezonu otvorio je golom.

Potpuni preokret doneo je drugi Brazilac u redovima Fenera, Žozef Souza koji je iskoristio sjajnu asistenciju glavom Memeta Topala u 30. minutu.

U drugom poluvremenu tim Filipa Kokua kome je ovo bila prva pobeda na klupi Fenerbahčea propustio je nekoliko prilika da obezbedi ubeljiviji trijumf, pa je u završnici meča strepeo pred naletima ambicioznih gostiju.

Zanimljiv je podatak da je Fenerbahče posle dve sezone konačno šampoinat otvorio pobedom.

Sivaspor je sezonu otvorio pobedom protiv Alanje, a gol je postigao Emre Kilinc.

Slavio je i Kasimpaša koji je kao gost bio bolji od Rizespora sa 3:2 i to nakon preokreta. Golovima Samudija i Jeljcina Rize je poveo sa 2:0, ali su gosti uspeli da kompletiraju preokret koji su započeli sa bele tačke kada je precizan u 75. minutu bio Dianje.

Nakon njega pogađali su Serbest i Kalili koji je gol za tri boda za svoj tim postigao u trećem minutu nadoknade vremena.