Dobre vesti za Partizan – Bešiktaš poražen uoči revanša

Turska 26. avg 201822:53 > 22:55
EuroFootball Getty Images Sport

Fudbaleri Bešiktaša doživeli su prvi poraz u novoj sezoni turske Superlige, pošto je bolja od njih u trećem kolu bila Antalija sa 3:2.

Orlovi na taj način ne dočekuju u dobrom raspoloženju revanš plej-ofa za Ligu Evrope sa Partizanom, koji se u četvrtak igra u Istanbulu.

Bešiktaš je dominirao od starta meča na Vodafon areni, imao inicijativu sve vreme, ali je Antalija iz tri udarca u prvom poluvremenu postigla tri gola. Strelci su bili Dukara u 20. i 24. i Kurtuluš u 33.

U međuvremenu, Negredo je pogodio za Bešiktaš u 26, posle velike greške golmana gostiju Bofana, pa je Gunešov tim imao zaostatak od dva gola na poluvremenu.

I u drugom delu je viđena terenska dominacija istanbulskog kluba, koji je vrebao preokret. Posle gola Pepea u 56. minutu, delovalo je da bi domaći mogli barem da izbegnu poraz, međutim, ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat.

Kasimpaša je savladala Sivas na strani sa 3:0, a dvostruki strelac je bio Dianje. Treći gol dao je Eduok.

U duelu Konje i Burse nije bilo pobednika – 1:1. Vodeći gol za domaće dao je Makedonac Adis Jahović u drugom minutu, da bi Kara u 33. doneo bod Bursi.

Pogledajte rezultate i tabelu turske lige.