Bešiktašu bod, Antalija golovima u 90+ do pobede

Turska 3. sep 20180:05 > 0:07
EuroFootball Getty Images Sport

Fudbaleri Bešiktaša remizirali su sa Bursom na strani 1:1 u četvrtom kolu turske Superlige.

Orlovi, koji su u četvrtak savladali Partizan 3:0 i plasirali se u Ligu Evrope, tako su ostali bez pobede u drugom meču u nizu u domaćem prvenstvu.

Ekipa Šenola Guneša je došla u vođstvo u 51. minutu golom Rajana Babela, koji je bio na ivici ofsajda prilikom dodavanja Oguzana Ozjakupa, da bi u 86. Dijafra Sako iskoristio neopreznost Pepea i centaršut Jusufa Erdoana pretvorio u pogodak za konačan rezultat.

Poslednje pojačanje Bešiktaša Adem Ljajić meč je odgledao sa klupe.

Izuzetno uzbudljivo bilo je u meču Antalija i Rizea. Gosti su poveli u 40. minutu golom Sadana iz penala, domaći od 66. ostali sa desetoricom zbog isključenja Dukare, ali su uprkos tome stigli do pogotka u 90+1. preko Mevluta Erdinča.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto je u 90+6. minutu Ozmert iz penala doneo pobedu Antaliji. Prethodno je drugi žuti dobio Altinaj u 90+3.

A lider prvenstva Kasimpaša zadržala je stoprocentni učinak posle četiri kola pobedom nad Ankaragučuom kod kuće 2:1.

Dianje u 13. i Trezege u 85. bili su strelci za Kasimpašu, dok je jedini gol za goste dao Bifuma u 90+3. Treba istaći i da je Ankaraguču imala sjajnu priliku za vođstvo u 10. minutu, ali je El Kabir promašio penal.

U duelu Erzuruma i Bašakšehira slavili su gosti 1:0, pogotkom Kavečija.

Pogledajte rezultate i tabelu turske lige.