Getty Images/Stuart Franklin
Fudbal 16.09.2018 | 21:25 > 21:27

Elmas za minimalac Fenera, Bašakšehir ubedljiv

Fenerbahçe SK

Fudbaleri Fenerbahčea pobedili su Konju na gostovanju sa 1:0 u petom kolu turske Superlige.

Fenerbahce

Chris McGrath Getty Images Sport

Jedini gol za tim iz Istanbula postigao je makedonski vezista Elif Elmas u 67. minutu. Mladi fudbaler (18) je u igru ušao šest minuta ranije.

Treba reći i da je Konja bila bolji rival tokom većeg dela meča, pa može da žali za konačnim rezultatom. U domaćem timu dobru partiju je pružio Marko Jevtović do 71. minuta, kad je zamenjen.

Za tim Filipa Kokua to je prva pobeda posle tri uzastopna poraza i sada zauzima 11. mesto sa šest bodova. Konja je peta sa osam.

U preostala tri meča dana, Bašakšehir je ubedljivo dobio Antaliju sa 4:0. Višća je bio strelac u sedmom, Napoleoni u 46, Kaveči u 72. i Adebajor u 88. minutu. Za pobednika je od 77. minuta igrao Miloš Jojić.

Sivas i Erzurum su remizirali 2:2. Kilindž u 36. i Kone u 55. pogađali su mrežu za domaće, dok su golove za goste postigli Sčuk u petom i Akdag u 79.

Nerešen rezultat je bio i u duelu Rizea i Burse - 1:1. Bursa je povela preko Sakoa u 16, da bi bod domaćima doneo Boldrin u 58.

Pogledajte sve rezultate i tabelu turske lige, a narednog vikenda vas očekuje veliki derbi između Fenerbahčea i Bešiktaša.

Taj meč ćete moći da pratite na Sport Klubu.