Aleksić za minimalac Malatije

Turska 22. sep 201819:52 > 20:08
sport klub

U subotu su odigrane tri utakmice turske Superlige, a srpski napadač Danijel Aleksić je doneo pobedu Malatiji protiv Rizea.

Malatija je savladala Rize minimalnim rezultatom 1:0, a Aleksić je svoj treći gol u sezoni postigao u 43. minutu, kada ga je uposlio Giljerme.

Brazilski vezista je prošao po desnoj strani šesnaesterca,  došao skoro do ivice igrališta, ali je onda pravoremeno asistirao Aleksiću, koji je bez problema zatresao mrežu sa nekoliko metara.

Slovenac Matic Fink, fudbaler Rizea, je u 61. minutu dobio direktan crveni karton zbog grubog prekršaja nad protivničkim igračem, pa je posao Malatije do kraja bio olakšan.

U drugom meču dana Konja je na svom terenu izgubila od Kajzerija sa 2:0, a golove su postigli Jatabare u 36. i Jonson u 45+1. minutu.

Za Konju je svih 90 minuta odigrao Marko Jevtović.

U poslednjoj utakmici dana Geztepe je slavio protiv Trabzona u gostima sa 2:1. Jasin Oztekin je u 8. i 28. minutu sa dva gola doveo goste u prednost, dok je do kraja samo smanjio u 66. minutu Burak Jilmaz. Isti igrač nije realizovao penal u 43. minutu.