Bašakšehir minimalno, Fenerbahče i dalje bezidejan

Turska 20. okt 201820:04 > 20:07
Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

U subotu popodne odigrana su dva meča devetog kola u turskoj Superligi, a do trijumfa je stigao Bašakšehir, dok su Sivaspor i Fenerbahče podelili bodove.

Istanbul Bašakšehir je na domaćem terenu pobedio Kajzerispor sa 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Brazilac Marsio Mosoro u 40. minutu na asistenciju internacionalca iz BiH Višće.

Srpski vezista Miloš Jojić presedeo je čitav meč na klupi tima iz prestonice.

Bašakšehir je nakon pobede na drugom mestu tabele sa 18 bodova iz prvih devet kola, jedan manje od lidera na tabeli Galatasaraja. Kajzeri je 14. sa devet bodova.

U drugom meču odigranom u tom terminu u Sivasu je domaći Sivaspor remizirao bez golova sa Fenerbahčeom u veoma nezanimljivom duelu, a Soldado je imao veliki promašaj za ekipu iz prestonice.

Fenerbahče je i dalje u očajnoj formi i iz devet kola imaju devet bodova, što je dovoljno za tek 15. mesto. Bila je to četvrta utakmica plavo-žutih zaredom u kojoj nisu pobedili u prvenstvu.

Ranije u subotu Kasimpaša je na stadionu Redžep Tajip Erdogan bila bolja od Akisara sa čak 5:0, a svih pet golova viđeno je u prvom poluvremenu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU turskog prvenstva.