Dianj gazi redom, Orlovi pali za drugo mesto

Turska 22. dec 201819:19 > 19:22
Maurizio Lagana, Getty Images Sport

Fudbaleri Kasimpaše pobedili su Bešiktaš na svom terenu u 17. kolu turske Superlige rezultatom 4:1 i time došli na drugo mesto na tabeli.

Tim iz Istanbula sad ima 29 bodova, jedan više od trećeplasirane Malatije, koja ima i utakmicu manje. Bešiktaš je ostao šesti sa 26.

Domaći su bolje otvorili meč i već posle 11 minuta stekli prednost golom Sadikua. Do poluvremena bilo je 2:0, a mrežu Orlova zatresao je Dianj.

Neizvesnost u duel vratio je Pektemek u 52, da bi pitanje pobednika otklonio novim golom Dianj u 75. Sjajni napadač je bio precizan iz penala i došao do 20. pogotka u sezoni, što ga čini ubedljivo najboljim strelcem lige. Na drugoj poziciji je Ugo Rodaljega sa osam.

Konačan rezultat postavio je Pavelka osam minuta kasnije na dodavanje raspoloženog Sadikua.

Lider šampionata Bašakšehir remizirao je na strani sa Alanjom 1:1. Edin Višća je doveo goste u vođstvo u 41. minutu, da bi Fernandes u 63. doneo bod domaćima. Alanja je duel završila sa desetoricom zbog isključenja Velintona u 87.

Bašakšehir sad ima 35 bodova. Alanja je sa 18 na 13. mestu.

Geztepe je slavio u Ankari protiv Ankaragudžua 3:0, golovima Džeroma u 50, Akbunara u 69. i Gufrana u 79.