Galatasaraj siguran kod kuće prvi put od septembra

Turska 23. dec 201819:04 > 19:08
Mike Hewitt, Getty Images Sport

U nedelju su odigrana četiri meča 17. kola u Superligi Turske. Ubedljive pobede zabeležili su Galatasaraj i Trabzon, a viđena su i dva remija.

Galatasaraj je sa 4:2 pred svojim navijačima bio bolji od Sivasa, nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Poveli su gosti nakon devet minuta igre golom Robinja, a na izjednačenje se čekalo do penala dosuđenog za Galatasaraj u 20. minutu. Precizan je sa bele tačke za domaće bio Derdijok. Sudija je na belu tačku pokazao nakon pregledavanja snimka, ali može se reći da je domaćin ovaj penal dobio najblaže rečeno na poklon.

Samo deset minuta kasnije, Galatasaraj prelazi u vođstvo golom Fegulija, ali radost domaćih navijača nije dugo trajala. Sivas novim golom Robinja dolazi do izjednačenja u 41. minutu.

Heroj Galate je u nastavku meča bio Onjekuru koji je postigao dva gola za pobedu – prvi u 51. a drugi u 69. minutu meča za konačnih 4:2.

Galatasaraju je ovo prva pobeda na domaćem terenu još od 28. septembra. Sivasu je ovo prvi poraz posle dva meseca.

Ubedljiv je bio i Trabzon koji je sa 4:1 slavio prptiv Rezea. Erzurum i Kajzeri odigrali su 1:1, a isti rezultat viđen je i u duelu Burse i Malatije.

Na deobi drugog mesta na tabeli sada su sa po 29 bodova Trabzon, Malatija, Kasimpaša i Galatasaraj. Na prvom mestu je Bašakšehir sa 35 bodova.